044 333 69 31 Пн-Пт: з 08.00 до 20.00
uk
ru
en

Що таке гепатит С?

Гепатит С – це запалення печінки, викликане вірусом HCV. Багато людей, в крові яких вже є вірус гепатиту С, спочатку (часом навіть протягом декількох років) не підозрюють про те, що вони заражені. Захворювання часто протікає приховано. Вірус передається через кров. Інфікування відбувається, наприклад, через використання загальних нестерильних медичних голок. Небезпечні й незахищені сексуальні контакти, які можуть супроводжуватися мікротріщинами. Якщо у одного з партнерів гепатит, то слід користуватися презервативи. Хоча ймовірність зараження і невелика (близько 5%). Також можливе зараження під час переливання донорської крові, інфікованої HCV (близько 5%). Небезпека заразитися є і в кабінеті стоматолога, тату-салоні, манікюрному салоні, на операційному столі, якщо інструменти не були продезінфіковані належним чином.

Цей вірус дуже стійкий – в зовнішньому середовищі він може жити до 4 днів. При 60 ° С – гине через півгодини. У киплячій воді – через 2 хвилини. Від матері до дитини під час пологів вірус передається досить рідко – приблизно в 5% випадках. Вірус не передається через обійми, поцілунки, побутовий посуд.

Симптоми гепатиту С

У цього захворювання немає яскраво виражених симптомів. Він повільно руйнує печінку, а в подальшому – весь організм. Адже печінка – один з найважливіших органів. Без неї не могла б працювати імунна система, без печінки можна було б отримати сильне отруєння, випивши всього лише склянку молока. Печінка – комплекс очисних споруд організму. Все, що ми з’їли або випили, проходить через цей фільтр. Вона витягує з їжі корисні мікроелементи, які забезпечують енергією наш організм, і очищає кров, переробляє шкідливі речовини, зокрема алкоголь, консерванти.

Лечение цирроза печени, фото №7 - клиника Регенерация

Чому гепатит С небезпечний?

Гепатит С прицільно вражає саме печінку, оскільки там він розмножується. Перші 6 місяців після зараження називають гострою фазою. Організм намагається знищити вірус. Однак в 85% випадків хвороба переходить в хронічну форму. У цей період починається серйозне ураження печінки. Пацієнт може відчувати стомлюваність, тривогу, біль в м’язах, депресію. Проте найчастіше людина не відчуває розвиток хвороби, хоча печінка продовжує руйнуватися. Гепатит С неминуче веде до фіброзу, а потім – цирозу або раку печінки. Вчені з’ясували, що гепатит С швидше розвивається у немолодих людей, чоловіків, курців, тих, хто вживає алкоголь навіть в помірних дозах.

Що важливо знати про вірусний гепатит С?

96%

випадків смерті від гепатиту спровоковані саме гепатитами В або С

10-20 років

період виникнення цирозу печінки при хронічному гепатиті С

95%

випадків хронічного вірусного гепатиту С виліковні при правильній терапії

Як відбувається лікування вірусного гепатиту С?

Крок 1

Необхідно записатися на консультацію до гепатолога клініки РЕГЕНЕРАЦІЯ

Крок 2

Обстеження, спрямоване на підтвердження або спростування діагнозу, дослідження стану печінки

Крок 3

Після отримання результатів аналізів, які підтверджують наявність в організмі гепатиту C, пацієнту призначається персональна схема лікування, яка спрямована на позбавлення організму від вірусу і лікування фіброзу / цирозу печінки. Якщо гепатити С не підтверджений, можуть бути призначені додаткові тести для виявлення причини поганого самопочуття пацієнта

Крок 4

Персональний лікар проводить регулярний контроль динаміки лікування, за потреби - коригує схему терапії до досягнення позитивного результату

  • Для лікування гепатиту С застосовують противірусні препарати. У клініці РЕГЕНЕРАЦІЯ стандартна терапія доповнена авторськими методиками лікарів спільно з новітніми розробками. Це значно збільшує шанс і прискорює одужання пацієнтів. Лікування може тривати від кількох місяців до декількох років. Що раніше буде зупинено вірус - тим менше буде зруйнована печінка і тим більше щасливих і здорових років буде у людини.
  • Слід знизити навантаження на печінку - відмовитися від алкоголю, наркотиків, куріння, жирної їжі, обмежити вживання цукру і солі. Їсти більше овочів, кисломолочних продуктів, м'яса і риби. Під час лікування дієтолог клініки РЕГЕНЕРАЦІЯ розробляє спеціальну дієту з урахуванням особливостей організму і стану пацієнта. Ожиріння знижує ефективність лікування, тому важливо стежити за вагою. Регулярні фізичні навантаження також підуть на користь і будуть сприяти швидкому одужанню.
  • Захистити рідних на період лікування інфікованої людини гепатитом С можна наступним чином. По-перше, дотримуватися норм особистої гігієни (не користуватися зубною щіткою, бритвою, манікюрними інструментами інфікованого). По-друге, при попаданні на поверхню крові інфікованого потрібно обов'язково обробити місце забруднення дезінфікуючим засобом.
  • Перш за все, слід позбутися джерела фіброзу або цирозу - вірусу гепатиту С. Необхідно суворо дотримуватися призначення лікаря. Щораніше позбутися вірусу - тим більше клітин печінки збережеться здоровими. Проте навіть зупинивши гепатит С, у пацієнта може зберегтися фіброз або цироз печінки. Щоб уникнути руйнування печінки, слід пройти терапію відновлення клітин печінки, яка доступна тільки в клініці РЕГЕНЕРАЦІЯ. Це дозволить пацієнту назавжди позбутися від наслідків гепатиту С, жити здоровим, активним життям.

Відгуки

Усі відгуки

Персональні консультації онлайн

Спеціально для зручності іногородніх та іноземних пацієнтів у клініці РЕГЕНЕРАЦІЯ є можливість отримати онлайн-консультації кращих фахівців в сфері лікування печінки