044 333 69 31 Пн-Пт: з 08.00 до 20.00
uk
ru
en

Що таке гепатит В?

Лечение вирусного гепатита B, фото 5 - клиника Регенерация

Гепатит Б – це запальне захворювання печінки, спровоковане попаданням в організм вірусу гепатиту В (HBV). Цей вірус небезпечний тим, що він не тільки вбиває клітини печінки (як і гепатит С), таким чином призводячи до цирозу печінки, а й у разі тривалого перебування в організмі людини може провокувати ряд аутоімунних процесів – виникнення раку печінки.

Лечение вирусного гепатита B, фото 6 - клиника Регенерация

Як передається гепатит?

Основні шляхи, по яких відбуваються зараження гепатитом В, – використання недостатньо добре простерилізованого медичного інструментарію (наприклад, у стоматологічному кабінеті, у хірургії, манікюрних кабінетах). Багато випадків зараження відбуваються серед наркоманів через загальне використання шприців. Для гепатиту В також актуальний шлях передачі через незахищений статевий акт (при наявності у реципієнта мікро-тріщин). Досить низький відсоток зараження гепатитом В від матері до дитини під час пологів.

Лечение вирусного гепатита B, фото 7 - клиника Регенерация

Як визначити гепатит В (діагностика, симптоми)?

Діагностика гепатиту б у більшості випадків відбувається випадково (при здачі печінкових проб під час лікування або профілактики інших захворювань). Якщо ж у пацієнта з’являються перші скарги (швидка втомлюваність, депресія, слабкість, біль в області печінки тощо), у такому випадку це свідчить вже про запущеному процесі захворювання і наявності ранніх стадій цирозу печінки. Для діагностики / виключення гепатиту Б слід здати кров на АЛТ і АСТ (печінкові проби), HBs-антиген і anti-HCВ-core.

Лечение вирусного гепатита B, фото 8 - клиника Регенерация

Лікування вірусного гепатиту б

Існуюча сучасна терапія хронічного гепатиту В не в змозі привести до повного одужання пацієнта в більшості випадків (на відміну від гепатиту С). Однак лікування – обов’язкове. Його мета – перевести вірус гепатиту Б з активної фази в фазу спокою, щоб уникнути цирозу печінки / раку у пацієнта і зараження оточуючих його людей. Процес лікування може тривати від 1-2 років (залежно від індивідуальних особливостей організму). У лікуванні використовуються найсучасніші розробки таблетованих противірусних препаратів, що дозволяє пацієнтові вести звичний спосіб життя. Проте важливо дотримуватися призначень лікаря щодо харчування. Також з періодичністю один раз в 2-3 місяці за призначенням лікаря необхідна здача контролінгових аналізів.

Що важливо знати про хронічний гепатит В?

10 років

через цей період після зараження з'являються перші симптоми гепатиту В і розвивається цироз печінки

30%

у такої кількості пацієнтів розвивається цироз печінки при відсутності правильного лікування

96%

випадків смерті від гепатиту спровоковані саме гепатитами В або С

Історії пацієнтів

Як вилікувати гепатити В?

Крок 1

Необхідно записатися на консультацію до гепатолога клініки РЕГЕНЕРАЦІЯ

Крок 2

Лікар призначить обстеження, спрямоване на підтвердження або спростування діагнозу, дослідження стану печінки. При постановці діагнозу можуть залучатися суміжні фахівці

Крок 3

Після отримання результатів аналізів, які б підтверджували наявність в організмі гепатиту B, пацієнту призначається персональна схема лікування, яка спрямована на введення вірусу в стадію спокою і лікування фіброзу / цирозу печінки, підтримку якості життя пацієнта. Якщо гепатит B не підтверджений, можуть бути призначені додаткові тести для виявлення причини поганого самопочуття пацієнта

Крок 4

Лікар проводить регулярний контроль динаміки лікування, за потреби - коригування схеми терапії до досягнення позитивного результату

  • Вартість лікування хронічного гепатиту Б становить від 10 000 грн за курс на півроку терапії. Тривалість лікування - від 1-2 років. Додатково за потреби купуються препарти для лікування фіброзу, цирозу печінки.
  • Лікуванням гострого і хронічного гепатиту В займаються лікарі, які спеціалізуються на даних захворюваннях. Перш за все, це - інфекціоністи і гастроентерологи. Важливо знати, що не всі інфекціоністи і гастроентерологи є гепатологами, тобто лікарями, які широко практикують лікування гепатиту В і мають великий досвід лікування саме вірусних гепатитів та супутніх захворювань печінки (фіброзу, цирозу печінки тощо).
  • Гострий гепатит В можна виявити за допомогою тільки лабораторних аналізів в останній місяць інкубаційного періоду даного вірусу (тобто на шостий місяць після потрапляння вірусу в кров людини). Тільки через близько 10 років після зараження пацієнт може відчувати перші симптоми, які вже свідчать про цироз печінки і вимагають термінового лікування як хронічного гепатиту В, так і цирозу печінки.
  • На ранніх стадіях вірусний гепатит В не виявляється взагалі завдяки компенсаторним можливостям печінки. При цьому інфікована людина вважає себе абсолютно здоровою. Коли ж компенсаторні можливості печінки зникають, проявляються стандартні симптоми хронічного гепатиту В - слабкість, знижена працездатність, проблеми з шлунково-кишковим трактом тощо.
  • У більшості випадків повністю вилікувати гепатит В неможливо. Однак терапія є обов'язковою, оскільки це пригнічує негативний вплив вірусу на печінку (подовжує якісне життя пацієнта, допомагає уникнути цирозу і раку печінки), а також знижує можливість передачі гепатиту В оточуючим, зокрема рідним пацієнта.
  • Перш за все, слід проводити вакцинацію від гепатиту В дітям. Проте вакцинація не є довічним імунітетом. Саме тому періодично слід проводити повторну вакцинацію для профілактики зараження гепатитом В. Якщо в родині виявлений носій гепатиту В (а їх у світі - понад 350 млн), не слід панікувати. Вірус гепатиту В не передається повітряно-крапельним шляхом, це відбувається через кров. Для носія вірусу обов'язково потрібно виділити особисті засоби гігієни (наприклад, зубну щітку). При цьому столові прилади можуть бути загальними (вірус не передається через слину і гине у зовнішньому середовищі, зараження відбувається тільки через краплі крові). Також важливо захищатися під час статевого акту.

Відгуки

Усі відгуки

Персональні консультації онлайн

Спеціально для зручності іногородніх та іноземних пацієнтів у клініці РЕГЕНЕРАЦІЯ є можливість отримати онлайн-консультації кращих фахівців в сфері лікування печінки