044 333 69 31 Пн-Пт: з 08.00 до 20.00
uk
ru
en

Що таке гепатит Д?

Лечение цирроза печени, фото №1 - клиника Регенерация

Гепатит D – це запальне захворювання печінки, яке викликає вірус гепатиту дельта. Він не передається окремо від гепатиту В через свою нездатність самостійно проникати в клітини печінки. Саме тому у пацієнтів, у яких діагностовано гепатит Д, також виявляють гепатит Б. Гепатит Д небезпечний тим, що він ускладнює лікування гепатиту В.

Симптоми і діагностика

Симптоми вірусів В і D багато в чому схожі: це – лихоманка, нудота, слабкість, сонливість, втрата апетиту, біль в області печінки. Таке самопочуття зустрічається приблизно у 50%. Біль в суглобах проявлется приблизно в 30% інфікованих.

Діагностика вірусу гепатиту дельта відбувається методом лабораторного аналізу крові. Якщо зараження гепатитами В і Д відбулося одночасно, то найчастіше симптоми відсутні або характерні гепатиту В. Якщо зараження гепатитом Д відбувається поверх вже наявного хронічного гепатиту В (так звана суперінфекція, яка зустрічається досить рідко), то симптоми проявляються дуже яскраво, виживання в таких випадках – 60%.

Як передається вірус гепатиту D?

На сьогоднішній день цим вірусом інфіковано приблизно 15 млн осіб. Зараження відбувається, як і в випадку з вірусом гепатиту Б, через кров (переливання, нестерильний медичний, манікюрний інвентар, незахищений статевий акт, використання загальних шприців, під час травматичних пологів від матері-носія до дитини тощо).

Як лікується гепатити B і D?

Лікування гепатитів Б і Д багато в чому схоже на лікування гепатиту Б. Через те, що віруси підсилюють негативний вплив один одного, позитивний результат лікування досягається складніше і довше. Терапія складається з прийому противірусних препаратів, спрямованих на переведення вірусів з активної фази в фазу спокою, що дозволить уникнути розвитку цирозу печінки. У клініці РЕГЕНЕРАЦІЯ стандартні методики доповнюються новітніми розробками біотехнологів і авторськими ноу-хау лікарів клініки. Терапія підсилює боротьбу імунної системи з вірусами і відновлює пошкоджені клітини печінки, у випадку вже наявності фіброзу чи цирозу печінки.

Що важливо знати про вірусний гепатит Д?

70%

у такої кількості носіїв комбінації вірусів гепатитів Б і Д розвивається цироз печінки

7 років

після зараження вірусами гепатитів Б і Д розвивається цироз печінки

Удвічі

ускладнюється лікування комбінації гепатитів і збільшується швидкість розвитку цирозу печінки

Які існують методи лікування вірусних гепатитів Д + Б?

Спосіб лікування

Стандартна терапія

Лікування в клініці РЕГЕНЕРАЦІЯ

Суть лікування

прийом противірусних препаратів

прийом противірусних препаратів з новими розробками підтримки стимулювання імунної системи, а також відновлення та захист клітин печінки

Тривалість життя пацієнта

10-12 років з моменту зараження

значно довша

Якість життя пацієнта

погіршується з кожним роком через розвиток цирозу

пацієнт веде повноцінне життя

Історії пацієнтів

Як вилікувати гепатити В + D?

Крок 1

Слід записатися на консультацію до лікаря клініки РЕГЕНЕРАЦІЯ

Крок 2

Гепатолог призначить обстеження, спрямоване на підтвердження або спростування діагнозу, дослідження стану печінки. При постановці діагнозу можуть залучатися суміжні фахівці

Крок 3

Після отримання результатів аналізів, які підтверджують наявність в організмі гепатитів B + D, пацієнту призначається персональна схема лікування, яка спрямована на введення вірусів у стадію спокою і лікування фіброзу / цирозу печінки, підтримку якості життя пацієнта. Якщо гепатити B + D не підтверджені, можуть бути призначені додаткові тести для визначення причини поганого самопочуття пацієнта

Крок 4

Персональний лікар проводить регулярний контроль динаміки лікування, за потреби - коригування схеми терапії до досягнення позитивного результату

  • Як і при гепатиті В, повне одужання при даному захворюванні можливе досить рідко. Терапія комбінації гепатитів B + D спрямована на переведення вірусів гепатитів з активної фази в фазу спокою, що сповільнить розвиток фіброзу і цирозу печінки.
  • Лікуванням даної комбінації гепатитів займаються лікарі, які спеціалізуються на даних захворюваннях. Перш за все, це - інфекціоністи і гастроентерологи. Важливо розуміти, що не всі інфекціоністи і гастроентерологи є гепатологами, тобто лікарями, які широко практикують і мають великий досвід лікування саме вірусних гепатитів та супутніх захворювань печінки, які провокують гепатити (фіброз, цироз печінки тощо).
  • Для досягнення більш швидкого позитивного результату лікування в клініці РЕГЕНЕРАЦІЯ лікарі-дієтологи розробляють для пацієнта спеціальну персональну дієту, спрямовану на підвищення імунної системи і зменшення навантаження на печінку.

Відгуки

Усі відгуки

Персональні консультації онлайн

Спеціально для зручності іногородніх та іноземних пацієнтів у клініці РЕГЕНЕРАЦІЯ є можливість отримати онлайн-консультації кращих фахівців в сфері лікування печінки