044 333 69 31 Пн-Пт: з 08.00 до 20.00
uk
ru
en

Що таке еластометрія печінки?

Эластография печени, фото 2 - Регенерация

Еластометрія (еластографія, фіброскан) печінки – це нетравматичний, неінвазивний, безболісний, безпечний і швидкий метод ультразвукового дослідження структури печінки (визначення ступеня фіброзу тканин печінки). Методика дозволяє отримати достовірну інформацію про жорсткість (пружно-еластичні) властивості нормальних і змінених (патологічних) тканин печінки. Найчастіше дослідження стану печінки призначається пацієнтам, у яких діагностовано гепатит С, В або D, жировий гепатит, стеатогепатит або інші захворювання печінки. Сам процес фібросканування схожий на проведення УЗД і проводиться протягом 10-20 хвилин. Під час діагностики пацієнт знаходиться в лежачому положенні, результат готовий відразу ж після завершення еластографії.

Эластография печени, фото 2 - Регенерация

Багатьом еластометрія печінки відома як «фібросан», оскільки найперший апарат еластографії називався саме так. Він став проривом в діагностиці печінки і прийшов на зміну традиційній біопсії печінки – болючої, дорогої і травматичної процедури з ризиками кровотечі. Біопсія полягає в фізичному заборі зразка тканини печінки для визначення ступеня фіброзу печінки, однак в цьому ж і її найважливіший мінус. Адже фіброзні розростання на печінці нерівномірні, і зразок для аналізу може бути взятий зі здорової частини органу, таким чином об’єктивність результатів аналізу нівелюється. Водночас діагностична точність Фіброскану досягає 98%. Так, у пацієнтів зі стадією фіброзу F0-F1 точність результату еластографії печінки становить 88-90%, F2- F3 – 90-94%, F4 – 94-98%.

Эластография печени, фото 3 - Регенерация

Еластографія печінки: норма і відхилення

Наведемо середні значення, що відповідають кожній стадії фіброзу, за результатами еластометрії печінки:

  • Стадія F0: середнє значення – 5,2 кПа; інтервал середніх значень – 3,9-6,5 кПа.
  • Стадія F1: середнє значення – 6,4 кПа; інтервал середніх значень – 4,8-8,0 кПа.
  • Стадія F2: середнє значення – 8,5 кПа; інтервал середніх значень – 6,3-10,7 кПа.
  • Стадія F3: середнє значення – 10,8 кПа; інтервал середніх значень – 8,1-13,5 кПа.
  • Стадія F4: середнє значення – 24,6 кПа; інтервал середніх значень – 18,5-30,7 кПа.
Эластография печени, фото 4 - Регенерация

Підготовка до еластометрії печінки

Процедура фіброскан вимагає певної підготовки для проведення. Так, за 6-8 годин до дослідження не можна вживати їжу. Можна пити просту негазовану воду в помірних кількостях.

Протипоказання до проведення фіброскану

Попри свою безпеку і безболісність обстеження печінки «Фіброскан» все ж не рекомендується наступним пацієнтам: вагітним, пацієнтам, у яких встановлено кардіостимулятор або людям з ожирінням, асцитом (черевною водянкою).

Эластография печени, фото 5 - Регенерация

Де зробити еластографію печінки в Києві? Яка ціна процедури?

У клініці РЕГЕНЕРАЦІЯ (Київ) Ви можете зробити не тільки еластографію печінки, а й нирок. Ціна еластометрії залежить від органу фібросканування, а також від потреби додаткового дослідження судин (доплерографії). Уточнюйте актуальну вартість по телефону клініки.

Діагностичну процедуру проводять кращі УЗ-фахівці з багаторічним досвідом роботи саме в гастроентерології та гепатології, зокрема Динник Олег Борисович, президент української Асоціації фахівців ультразвукової діагностики, головний спеціаліст із ультразвукової діагностики МОЗ України.

Як зробити еластометрію печінки?

Крок 1

Діагностика стану печінки можлива тільки за попереднім записом. Зателефонуйте в клініку РЕГЕНЕРАЦІЯ і запишіться на процедуру. Адміністратор клініки запропонує Вам можливі зручні дати проведення фібросканування

Крок 2

За 8 годин до еластографії печінки внутрішніх органів важливо дотримуватися рекомендацій щодо харчування. Під час запису на процедуру адміністратор клініки ознайомить Вас з правилами підготовки до процедури

Крок 3

Тривалість процедури становить не більше 30 хвилин. Після завершення діагностики лікар надасть детальний висновок. Після еластографії печінки в клініці РЕГЕНЕРАЦІЯ Ви можете записатися на консультацію гепатолога, який проаналізує, прокоментує отримані результати діагностики і за потреби - призначить додаткове обстеження або лікування

Відгуки

Усі відгуки

Персональні консультації онлайн

Спеціально для зручності іногородніх та іноземних пацієнтів у клініці РЕГЕНЕРАЦІЯ є можливість отримати онлайн-консультації кращих фахівців в сфері лікування печінки