044 333 69 31 Пн-Пт: з 08.00 до 20.00
uk
ru
en

Пересадка печінки - чи потрібно йти на операцію?

Пересадка печінки - Regeneraciya.com.ua

Коли роблять пересадку, а коли – ні

Трансплантація печінки – складна і небезпечна операція. Її  дозволено проводити тільки пацієнтам з декомпенсованим цирозом, причинами якого можуть бути вірусні гепатити С, В або D (в такому випадку обов’язково до операції проводиться терапія з лікування гепатиту) або ж алкоголь. Також пересадка печінки призначається при гострій печінковій недостатності та раку печінки (у разі відсутності метастаз в інші органи).

З одного боку, операцію проводять тільки пацієнтам з найважчими випадками цирозу. З іншого, – тяжкий стан пацієнта й ускладнює успішне проведення операції (підвищується ризик кровотеч під час операції, серцево-судинних ускладнень, відторгнення печінки в післяопераційному періоді тощо).

пошук донора(1) - Regeneraciya.com.ua

Пошук донора

Якщо пацієнту показана пересадка печінки, після проходження більш ніж 20 тестів, починається пошук донора. В Україні, згідно із законодавством, пересадити печінку можна тільки від донора-родича (у донора вилучається частина печінки). На допомогу пацієнтові можуть прийти брат, сестра, батьки або дитина. Не завжди як пацієнт, так і родич готові йти на ризики для життя, пов’язані з операцією, для донора. А ризики присутні на кожному етапі: як під час операції, так і в післяопераційному періоді (реабілітація донора може тривати понад місяць).

Існують загальні вимоги до донору, окрім спорідненості:

  • Він повинен бути повнолітнім.
  • Його група крові і резус-фактор повинні збігатися з групою крові і резусом пацієнта.
  • Його печінка повинна бути здорова.
  • Стан здоров’я – задовільний.

Трансплантація за кордоном

За кордоном можлива трансплантація печінки від померлої людини, яка не є родичем. Проте отримати таку печінка не так вже й просто. По-перше, трансплантація проводиться тільки в тих випадках, коли без цієї операції існує великий ризик того, що пацієнт помре протягом року. Це означає, що в першу чергу печінка завжди надається тим, хто її гостро потребують, інші ж продовжують очікувати в черзі. По-друге, після внесення в список очікуючих, пацієнт не може залишати межі міста, де запланована пересадка, що супроводжується додатковими витратами та незручностями для сім’ї. По-третє, навіть якщо печінку буде знайдена і операція відбудеться, існує великий ризик відторгнення – понад 70% осіб з пересадженою печінкою проживають лише до 5 років після операції.

Життя після трансплантації печінки: обмеження

Щоб якомога подовжити життя пацієнта після пересадки печінки, йому постійно необхідно приймати так звані імунодепресанти – препарати, які пригнічують власну імунну систему людини. Інша сторона медалі прийому таких препаратів – ризик постійних захворювань через пригнічення імунної системи. Саме тому пацієнту вкрай важливо мінімально відвідувати громадські місця, щоб якомога зменшити ризик зараження вірусними захворюваннями, які можуть стати причиною більш серйозних ускладнень. Також йому протипоказані фізичні навантаження. Харчування – тільки за спеціальною дієтою. І, безумовно, 100% відмова від шкідливих звичок.

Чи можливо уникнути трансплантації печінки?

Більше 50 років, з моменту проведення першої трансплантації печінки, у світі існувало лише єдине можливе лікування цирозу печінки – операція, яка часто подовжувала життя людини лише на кілька років, при цьому нівелювала його якість. Впродовж останнього десятиріччя в якості альтернативи вчені намагалися використовувати лікування цирозу стовбуровими клітинами – ін’єкції власних або чужих стовбурових клітин, які, потрапляючи в організм можуть перетворюватися в гепатоцити – клітини печінки. Однак таке лікування – небезпечне. Доведено, що стовбурові клітини, потрапляючи в організм ззовні, можуть як перетворюватися в клітини органів, так і злоякісні клітини, провокуючи виникнення раку. Через свою непередбачуваність лікування стовбуровими клітинами цирозів печінки – юридично не дозволене в розвинутих країнах світу.

Традиційно для лікування цирозу використовуються гепапротектори – препарати, які абсолютно неефективні в лікуванні цієї недуги. У кращому випадку вони дозволяють лише трохи сповільнити розвиток фіброзу і цирозу печінки. Пошкоджені ж клітини печінки вони не в силах відновити.

Новітньою розробкою в області лікування цирозу печінки стала результативна медикаментозна методика, яка дозволяє не тільки повністю відновити печінку, а зберегти довге і якісне життя пацієнта, не піддаючи ризикам рідних хворого. Ці розробки – результат роботи українських біотехнологів в поєднанні з новітніми передовими європейськими методиками. Процес лікування – абсолютно безпечний і комфортний для пацієнта. Уже під час лікування пацієнт відчуває значне поліпшення самопочуття. Він може продовжувати звичну життєдіяльність – відвідувати роботу, відпочивати з сім’єю.

Дана методика лікування пройшла успішні клінічні випробування як в українських, так і зарубіжних наукових установах. Її ефективність і безпечність доведена вдячними, здоровими пацієнтами клініки РЕГЕНЕРАЦІЯ та їхніми рідними по всьому світу.

Наші лікарі

Вибрати лікаря

Чому нам довіряють?

97%

успішних результатів лікування

235

років досвіду лікування печінки кращих лікарів в одній клініці

1467

вдячних пацієнтів і їх рідних

348

наукових робіт з гепатології

Історії пацієнтів

Сертифікати

Відгуки

Усі відгуки

Партнерство, сертифікації, членство

Персональні консультації онлайн

Спеціально для зручності іногородніх та іноземних пацієнтів у клініці РЕГЕНЕРАЦІЯ є можливість отримати онлайн-консультації кращих фахівців в сфері лікування печінки