044 333 69 31 Пн-Пт: з 08.00 до 20.00
uk
ru
en

Олег Борисович Динник, головний лікар «Інституту еластографії», який є партнером Європейської клініки лікування печінки «Регенерація», кандидат медичних наук, лікар ультразвукової діагностики вищої категорії, гастроентеролог, Президент Української Асоціації фахівців ультразвукової діагностики, Член групи експертів МОЗ України за напрямом “Радіологія. Радіаційна онкологія. Ядерна медицина” з ультразвукової діагностики Міністерства охорони здоров’я України, заслужений лікар України, про складнощі діагностики цирозу печінки в інтерв’ю для medicina.ua

Про плюси і мінуси методів діагностування цирозу
– Олег Борисович, скажіть, будь ласка, чи можна вважати лабораторні тести дослідження цирозу ефективними?
О. Б. Динник: На жаль, ні. Однозначно валідованих лабораторних тестів не існує. Існують прямі і непрямі маркери фіброзу і цирозу. Прямі коштують чимало і не впроваджені в широку клінічну практику. Непрямі не надто достовірні. Вони опосередковано визначають проблему, а при гіпербілірубінемії або підвищеному рівні аланінамінотрансферази (АЛТ) і зовсім дають помилковий результат.

– Виходить, що сподіватися на достовірність лабораторних тестів безглуздо. А як тоді бути з ультразвуковою діагностикою печінки?
О. Б. Динник: На жаль, традиційна ультразвукова діагностика (всім добре відомий По-режим) теж часто не здатна визначити розвиток цирозу. Особливо на ранніх стадіях.

– Чому?

Продовження інтерв’ю читай тут – http://medicina.ua/presscenter/news/itm/8207/

Поделиться

90
30
80

Персональні консультації онлайн

Спеціально для зручності іногородніх та іноземних пацієнтів у клініці РЕГЕНЕРАЦІЯ є можливість отримати онлайн-консультації кращих фахівців в сфері лікування печінки