044 333 69 31 Пн-Пт: з 08.00 до 20.00
uk
ru
en

Захворювання печінки стоять на одному з перших місць за поширеністю, причому це стосується не тільки слаборозвинених країн, а й цілком благополучних з високим рівнем життя. Цироз печінки відноситься до найбільш важких уражень печінки, яке може привести до летального результату.

Лечение цирроза печени: современные методики, фото 1

Цироз печінки – це зміна структури паренхіми печінки, при якій гинуть гепатоцити (клітини печінки), розростання жорстких волокон сполучної (фіброзної) тканини з формуванням вузлів регенерації,через що печінка не може виконувати свої функції. Патологічні процеси при цирозі мають незворотній характер, тому дуже важливо своєчасно діагностувати початок захворювання. Цироз печінки розвивається поетапно, тому що раніше буде виявлено патологічні відхилення, тим легше буде зупинити прогресування хвороби. Ще до недавнього часу лікування цирозу печінки зводилося до підтримуючої терапії гепатопротекторами на ранніх стадіях і оперативного втручання (трансплантації) на важких стадіях хвороби.

Цироз печінки є кінцевою стадією більшості патологічних процесів, що протікають в печінці. До розвитку цирозу можуть привести:

 • Вживання алкоголю і наркотичних речовин;
 • Гепатити різної етіології;
 • Паразитарні ураження печінки (шистосоматоз, ехінококоз тощо.)
 • Прийом медикаментозних препаратів з гепатотоксичною дією;
 • Аутоімунні і спадкові захворювання печінки;
 • Порушення обмінних процесів в організмі;
 • Патологічні процеси серцево-судинної системи – тромбоз печінкових вен, серцева недостатність тощо.

Асцит при цирозі печінки та інші ускладнення

Захворювання печінки, а особливо цироз, призводять до появи великої кількості ускладнень, які можуть зачіпати інші органи і системи організму. Одним з найбільш поширених ускладнень при цирозі є асцит – скупчення рідини в черевній порожнині.

Асцит розвивається досить повільно і безсимптомно, тому найчастіше не діагностується на ранніх стадіях.

При підозрі на асцит черевної порожнини призначається ряд досліджень: лабораторних і інструментальних:

 • Клінічне і біохімічне дослідження крові, загальний аналіз сечі;
 • УЗД черевної порожнини;
 • Рентгенографія грудної клітки і черевної порожнини за потреби;
 • Еластографія печінки з судинним режимом;
 • КТ або МРТ при наявності показань.

Крім асциту, цироз печінки здатний викликати такі патологічні стани:

 • Варикозне розширення вен стравоходу (кровотеча з цих вен у подальшому);
 • Ниркова недостатність;
 • Дихальна недостатність;
 • Асцит-перитоніт, сепсис тощо (внаслідок приєднання інфекції);
 • Печінкова енцефалопатія, печінкова кома;
 • Злоякісні новоутворення (гепатоцелюлярна карцинома тощо).

Ускладнення, викликані цирозом печінки, вимагають негайного і кваліфікованого лікування, щоб не допустити погіршення ситуації до критичної. Ні в якому разі не варто вдаватися до народних методів лікування цирозу печінки і його ускладнень без ретельної діагностики та консультації з фахівцем-гепатологом.

Сучасні методи лікування цирозу печінки в клініці РЕГЕНЕРАЦІЯ

Лікування цирозу печінки, як правило, починається зі встановлення точних причин, що викликали захворювання. Ще недавно цироз відносився до категорії невиліковних захворювань з високим відсотком летальних випадків.

Традиційне лікування цирозу зводилося до наступних дій:

 1. Призначення лікарських препаратів;
 2. Дотримання суворої дієти;
 3. Зниження фізичних навантажень;
 4. Оперативне втручання (на останніх стадіях захворювання проводилася трансплантація печінки).

Лечение цирроза печени: современные методики, фото 2

Сьогодні лікування захворювань печінки вийшло на новий рівень – сучасні методи лікування цирозу печінки, які застосовуються в клініці РЕГЕНЕРАЦІЯ, дозволяють говорити про те, що цироз печінки перестав бути вироком. Процес лікування побудований на застосуванні інноваційної методики на основі лікарського препарату, розробленого українськими вченими. Одужання пацієнтів можливо навіть на найважчих стадіях цирозу, незалежно від етіології. Методика позбавлена ​​побічних ефектів і дозволяє зберегти якість життя пацієнтів на гідному рівні, без складних процедур і маніпуляцій. Відновлення функції печінки в клініці РЕГЕНЕРАЦІЯ складає приблизно від 6 місяців до 2 років і залежить від діагнозу і тяжкості стану організму пацієнта.

Поделиться

90
30
80

Персональні консультації онлайн

Спеціально для зручності іногородніх та іноземних пацієнтів у клініці РЕГЕНЕРАЦІЯ є можливість отримати онлайн-консультації кращих фахівців в сфері лікування печінки