044 333 69 31 Пн-Пт: з 08.00 до 20.00
uk
ru
en

Більш-менш безпечною для людини є якісна горілка, оскільки при її виготовленні традиційно не використовують барвників і ароматизаторів. Як це роблять, наприклад, фальсифікатори, які виготовляють віскі та коньяки.

Експерти стверджують, що в коньяку можна виявити палений цукор, сивушні масла, альдегіди. У віскі – барвники (цукровий колер), стабілізатори смаку. Тобто це низькоякісні продукти. Крім того, коньяк і віскі містять досить багато етанолу, який провокує швидке сп’яніння, а при зловживанні призводить до сильної інтоксикації.

Здавалося б, у цьому плані горілка більш безпечна. Однак при її виготовленні можуть використовувати інші смертельні для людини спирти (метанол), на смак і запах не відрізняються від етанолу. Фальсифікована таким чином горілка перетворюється в смертельно небезпечну для життя рідина. Але навіть виготовлена ​​за всіма правилами горілка не дозволяє класифікувати її як абсолютно нешкідливий для печінки вид алкоголю.

“Регулярне вживання цього спиртного напою навіть у невеликих кількостях неминуче призводить до розвитку алкогольної залежності, алкогольного гепатиту і навіть цирозу печінки. Тому найкраще купувати спиртне у спеціалізованих магазинах, де значно вища ймовірність доброякісності алкогольного продукту”, – розповідає сайту Сегодня.Lifestyle кандидат медичних наук Анатолій Печінка.

Якщо ви хочете вберегти від руйнування свою нервову систему, серце і печінку, прийміть той факт, що нешкідливого алкоголю взагалі не існує. Навіть дорогі елітні напої шкодять нашому організму. Чому? Тому що саме печінка є тим органом, які максимально розщеплює етанол, запобігаючи серйозне токсичний вплив на нервову систему, мозок і саму ж печінку. Навіть невелике ураження печінки призводить до посилення токсичного впливу на інші органи і тканини й саму печінку.

Виникає замкнуте коло. Якщо зловживати спиртним або ж пити його в помірній кількості, але систематично, з часом, печінці стане важко очищати організм від непотрібних йому компонентів. Внаслідок чого виникне запальний процес, клітини печінки (гепатоцити) почнуть гинути і печінку втратить можливість повноцінно виконувати свої функції. При цьому одночасно токсично уражаються й інші органи і системи.

Наслідки вживання алкоголю
“У 20-30% людей, які зловживають спиртним, протягом 10-15 років розвивається цироз, проходячи перед цим період жирової дистрофії і алкогольного гепатиту. Розвиваються ці захворювання майже безсимптомно, поступово погіршуючи якість життя людини”, – стверджує гепатолог Анатолій Печінка.

Крім згубного впливу на печінку, алкоголь погіршує роботу мозку, роботу серця, нирок, імунної системи, послаблюються пам’ять, статева пункція.

Якщо ви хочете прожити довге життя без цирозу печінки або гепатоцелюлярної карциноми (рак), відмовтеся від вживання алкоголю або зведіть його до мінімуму.

Як визначити норму алкоголю для людини
За даними ВООЗ (Всесвітньої організації охорони здоров’я), допустима добова норма алкоголю для чоловіків становить 30 г, для жінок – 20 м. Однак треба розуміти, що дані цифри – це лише умовні кордони. Для деяких людей навіть таку кількість спиртного може виявитися занадто великим. Справа в тому, що в нашій печінці виробляється спеціальний компонент – алкогольдегидрогеназа, від якого залежить швидкість сп’яніння людини і час розщеплення алкоголю на більш прості компоненти. При дефіциті печінкового ферменту алкогольдегідрогенази навіть 20 г спиртного (два келихи вина) можуть негативно позначитися на самопочутті людини і спровокувати інтоксикацію. Люди, у яких цей компонент виробляється швидко, можуть тривалий час не відчувати сп’яніння. У такому випадку важливу роль відіграє не тільки кількість випитого, а й якість.

Виходячи з цього, можна зробити простий висновок, що допустима доза алкоголю, – суто індивідуальна для кожної окремо взятої людини.

Джерело: Сегодня

Поделиться

90
30
80

Персональні консультації онлайн

Спеціально для зручності іногородніх та іноземних пацієнтів у клініці РЕГЕНЕРАЦІЯ є можливість отримати онлайн-консультації кращих фахівців в сфері лікування печінки